Bezpieczny El-Przedszkolak

Głównym założeniem projektu jest edukacja przedszkolaków z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Projekt wdraża działania mające na celu przeciwdziałanie występującym zagrożeniom w ruchu drogowym, środowisku naturalnym czy w obszarze zdrowia.

Do wspólnych działań włączyły się jednostki Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia, Straży Miejskiej, Wojska oraz Nadleśnictwo. Współpraca opiera się na działaniach edukacyjnych przeprowadzonych bezpośrednio przez funkcjonariuszy w formie spotkań na terenie przedszkola, wizytach i wycieczkach do jednostek czy Bażantarni. Dzieci uczą się oceniać okoliczności i elementy niebezpieczeństwa, ustalać plany działania, uczą się, jak „unikać” niebezpiecznych sytuacji lub jak z nich wybrnąć, uczą się

kształtować umiejętność mówienia „nie”.

W przedszkolu odbywają się tematyczne tygodnie pod patronatem każdej ze służb mundurowych: niebieski – Policja i Straż Miejska, czerwony – Straż Pożarna, biały – Pogotowie, moro – Wojsko, zielony – Nadleśnictwo.

Podsumowaniem wspólnych działań jest Olimpiada Bezpiecznego El-Przedszkolaka, podczas której przedszkolaki wraz z reprezentantami służb mundurowych rywalizują w wielu ciekawych konkurencjach sportowych oraz sprawdzających wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Scroll to Top